Pozycjonowanie wizytówek Google – jak robić to prawidłowo?

Optymalizacja wizytówki Google Moja Firma to podstawa skutecznego pozycjonowania. Z tego powodu powinieneś poświęcić trochę więcej czasu i zrobić to dokładnie. Pozycjonowanie wizytówek Google polega na pokazywaniu klientom wszystkich najważniejszych informacji na temat Twojej firmy. Brak aktualizacji wizytówki to szybka droga do utraty zaufania klientów i dobrego wizerunku marki.

Stworzyliśmy ten wpis specjalnie dla Ciebie, abyś mógł dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo pozycjonować swoją firmę dzięki wizytówkom Google! Jednak jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź naszą stronę: https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-wizytowek-google/.

Jakie dane należy umieścić w profilu Google, aby optymalizacja była skuteczna?

Najważniejsze jest to, aby dodać aktualny adres firmy. Pamiętaj o poprawności językowej, ponieważ każda literówka czy błąd może wpłynąć negatywnie na pozycjonowanie wizytówki oraz na samym potencjalnych klientów. Dzięki poprawnemu wprowadzeniu adresu klienci korzystający z map Google nie będą mieli problemu z dotarciem do Twojej siedziby firmy, niezależnie od tego, czy podróżują samochodem, rowerem czy pieszo. Zakres optymalizacji wizytówek obejmuje również dodanie firmowych numerów telefonów oraz adresów stron internetowych. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach internauci przywiązują dużą wagę do spójności wizerunkowej oraz informacyjnej. Oznacza to, że witryna, do której link pojawia się na Google Maps, musi zawierać te same informacje, które pojawiają się w wizytówce. Mowa o godzinach otwarcia, adresach, numerach telefonów i ofertach firmy. 

Pozycjonowanie wizytówek Google ma wpływ na wizerunek firmy

Nie wystarczy tylko poprawne uzupełnienie wszystkich danych adresowych firmy w profilu Google Moja Firma. Musisz pamiętać, aby dodać również zaktualizowane zdjęcie Twojej siedziby. Celem tego zabiegu jest nie tylko zaprezentowanie budynku, ale także ułatwienie klientowi dotarcia do Twojej siedziby, dlatego zdjęcie musi być rzeczywiste. W przypadku zmiany wyglądu elewacji należy jak najszybciej umieścić nowe, aktualne zdjęcie. 

Proces pozycjonowania wizytówek Google obejmuje również opinie byłych lub obecnych klientów, które są niezwykle ważne, ponieważ nowi odbiorcy mogą je przeczytać i dzięki nim skorzystać z Twoich usług. Ważne jest nie tylko otrzymywanie recenzji, ale także bezpośrednie odpowiadanie i reagowanie na wszystkie pytania, reklamacje lub niepochlebne komentarze. Należy wspomnieć, że ich usunięcie jest długim oraz trudnym procesem i nie zawsze kończy się powodzeniem. Aby to zrobić, konieczne jest wykazanie, że określone opinie klientów całkowicie naruszają regulamin.

Podsumowanie

Jak mogłeś zauważyć, pozycjonowanie wizytówek Google nie jest trudnym zadaniem, wystarczy tylko odpowiednio do tego podejść, a osiągnięcie sukcesu będzie na wyciągnięcie ręki.

Related Posts