Detoksykacja dietą sokową

5 porcji warzyw i owoców każdego dnia, to rekomendacja ekspertów do spraw żywienia, którzy dbają o nasze zdrowie. Dlaczego warto korzystać z dobrodziejstw natury? Nie chodzi jedynie o dostarczanie kompletu witamin do organizmu, chociaż jak wiadomo warzywa i owoce są w nie naprawdę bogate. Okazuje się, że warzywa i owoce doskonale wpływają na nasz metabolizm, trawienie oraz oczyszczanie całego układu pokarmowego. 

Kilkudniowy jadłospis z sokami w roli głównej 

Chociaż głodówki nie są wskazane dla organizmu, to dieta sokowa jest jak najbardziej rekomendowana. Wystarczy kilka dni, w ciągu których będziesz spożywać tylko swój ulubiony sok owocowy lub warzywny bez żadnych innych dodatków, aby poczuć się naprawdę lekko. Oczyścić swój organizm z toksyn i złogów w jelitach, wzmocnisz swoją odporność i pobudzisz trawienie do lepszej pracy. Dodatkowym, korzystnym efektem takiego menu będzie zrzucenie przynajmniej kilku kilogramów. 

Jakie soki pić?

Najlepiej wybierać soki świeżo wyciśnięte w wyciskarce wolnoobrotowej, która nie niszczy cennych wartości naturalnych produktów. Możesz wybrać owoce bądź warzywa z mnóstwem błonnika, bo ten składnik dobroczynnie wpływa na pracę całego układu pokarmowego. Pij soki z owoców i warzyw, które nie zawierają zbyt dużo naturalnego cukru. Jeśli nie masz czasu wyciskać sok samodzielnie, skorzystać z tych gotowych. Zawsze świetnie sprawdza się również jakościowa dieta pudełkowa Trójmiasto. W Gdańsku, Gdyni lub w Sopocie bez problemu znajdziesz catering, który oferuje dietę sokową wedle zaleceń wykwalifikowanych dietetyków.

Related Posts