Kogo jest ten numer telefonu

Gdy nasz telefon dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, często nie mamy pojęcia, czy możemy to spokojnie uczynić, ponieważ obcy nam jest numer telefonu, jaki wyświetla się na urządzeniu. Najczęściej chcemy poznać posiadacza obcego numeru, więc odbieramy telefon, a wtedy sygnał nierzadko się urywa. Da się jednak w inny sposób poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zaniechajmy przepatrywania książek telefonicznych, bo one już od lat nie spełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami – poznają je, określają i piszą, do kogo one należą. Wejdźmy więc na taką witrynę i potem wpiszmy do jej rubryki numer telefonu, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, ale także przez normalnych ludzi. To oni komentują numery telefonów, piszą, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać komentarze o różnorodnych numerach, aby w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z takich stron. Czyńmy tak za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Related Posts