Źródło: https://magsteron.pl/

Do czego służy falownik Siemens V20?

Falownik Siemens V20 służy przede wszystkim do regulacji prędkości asynchronicznych silników trójfazowych. Urządzenia te występują w wariancie 400 V AC z 4 dostępnymi wersjami rozmiaru obudowy, a także wariancie 230 V AC z 3 różnymi wariantami rozmiaru obudowy. Do systemu przekształcającego dołączyć można również dodatkowe akcesoria i wyposażenie opcjonalne. Falowniki z serii SIMATICS V20 charakteryzują się kompaktową budową, dlatego można je instalować obok siebie nawet na niedużych powierzchniach.

Możliwości wykorzystania

Przemienniki częstotliwości z tej serii pozwalają na zamianę stałego prądu na prąd przemienny, który w ten sposób zyskuje regulowaną wyjściową częstotliwość. Przy odpowiedniej modulacji szerokości impulsów, kontrolować można także skuteczną wartość napięcia wyjściowego. Z tego względu przemienniki z serii SIMATICS V20 z powodzeniem nadają się do regulowania prędkości obrotowej silników wykorzystywanych w warunkach przemysłowych. Urządzenia te znajdują zastosowanie m.in. przy aplikacjach pompowych i wentylatorowych, procesach budowy maszyn oraz przy sprężarkach, przenośnikach czy mieszalnikach. Oferowane przez nas falowniki można przystosować do wymagań użytkowych pod względem parametrów, ze względu na dostępność programowalnych przekaźników wyjściowych i filtrów przeciwzakłóceniowych.

Dlaczego warto wybrać falownik Siemens SINAMICS V20?

Falownik Siemens SINAMICS V20 ma bardzo duże możliwości, a jednocześnie jest wyjątkowo prosty w obsłudze, uniwersalny i niezawodny. Niemałą zaletą jest też wysoka odporność na niekorzystne warunki środowiskowe. W serii tej dostępne są falowniki zasilane 1-fazowo o mocy 0,12 – 3 kW, które osiągają przeciążalność na poziomie 150 proc. przez 60 sekund przy 3000-sekundowym cyklu pracy. Przemienniki częstotliwości z serii SINAMICS V20 dysponują wbudowanymi wejściami i wyjściami cyfrowymi oraz analogowymi, co znacząco usprawnia komunikację. Urządzenia te posiadają też zintegrowany regulator PID z automatycznym doborem nastaw.

Related Posts