3 popularne rodzaje bawełnianej pościeli — co sprawdzi się w twoim domu?

Bawełna jest jedną z najchętniej wybieranych tkanin na pościel. I trudno się temu dziwić, ponieważ wykonane z niej poszewki są przyjemne w dotyku, przewiewne i wytrzymałe. Podczas zakupów można jednak natknąć się na różne rodzaje tego materiału. Sprawdź, co warto wiedzieć o popularnych odmianach bawełny pościelowej.

Bawełna płaska

Ten typ bawełny jest uważany za klasykę w przypadku branży pościelowej. Z tego powodu można bardzo często spotkać się z nim na stronie https://nyks.pl/posciel-bawelniana. Popularna bawełna płaska, znana też jako bawełna renforce, jest tkaniną o gładkiej powierzchni. Jest przyjemna w dotyku i wyróżnia się pod względem wytrzymałości. Ponadto jest dostępna w niemal nieskończonej liczbie kolorów i wzorów.

Bawełna korowana

Pościel z kory od lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Taka tkanina jest często wykonana w 100% z bawełny, choć można spotkać się również z domieszką np. poliestru. Największą trwałością odznaczają się komplety wykonane z kory o wyższej gramaturze. Pościel z bawełny korowanej jest także przewiewna i miękka. Ponadto ze względu na charakterystyczną gofrowaną strukturą właściwie nie wymaga prasowania.

Bawełna satynowa

Satynowa pościel może być wykonana nie tylko ze śliskiego jedwabiu, ale także z bawełny. W takim przypadku można liczyć na połączenie elegancji i chłodu satyny z przewiewnością i wytrzymałością klasycznej bawełny. Komplety poszewek ze sklepu Nyks są zatem świetną opcją na lato. Ponadto mogą doskonale sprawdzić się jako elegancki prezent.

Related Posts